Varázslatos Bali körút üdüléssel

Árkalkuláció

 

1. nap: Érkezés Denpasar-ba, majd transzfer Ubud-ba. Szállás Ubud-ban.

2. nap: Reggeli után egésznapos Tenganan-Ujung-Tirta Gangga túra. Tenganan faluja, az egyik legrégebbi, ősi falu Bali-n, az itt élő Bali Aga közösség az őslakosok leszármazottai. Továbbutazás Tirta Gangga nevű királyi fürdőhöz, melyet a Karangasem megyei király építette feleségeinek fürdőhelyül. Majd látogatás Ujung faluba, ahol az előbb említett király vízen úszó palotáját nézhetjük meg. Ebéd egy helyi étteremben, majd visszaérkezés este Ubud-ba. Szállás Ubud-ban.

3. nap: Reggeli után Tampakisiring kirándulás. Gunung Kawi XI. századi sziklatemplomá-nak megtekintése, mely a Pakerisan folyó völgyében található. A templomhoz vezetô ösvény rizstera-szok közt vezet, a kókuszpálmákkal szegélyezve csodálatos panorámát nyújtva. A völgybe érve a folyó két partján elénk tárul a 10 darab sziklába vájt, 7 m magas monumentális temetkezési síremlék. Továbbindulás, innen nem messze találjuk Tampaksiring falu híres templomát a Tirta Empult, amit szent forrás templomnak is hívnak. Zarándokhelyként látogatják a balinéz hindu emberek, hogy megtisztuló fürdőt vegyenek a szent vízben. Visszatérés Ubud-ba, ismerkedés a várossal, mely Bali művészeti központja. Szállás Ubud-ban.

4. nap: Egész nap szabadprogram, ajánlott szabadidős programok: rafting, túra a Batur vulkánhoz, elefántszafari. Szállás Ubud-ban.

5. nap: Reggeli után kijelentkezés a szállodából, majd látogatás Jatiluwih gyönyörű rizsteraszaihoz, melyek a legszebbek a szigeten és az UNESCO Világörökség része. Délután kirándulás a Tanah Lot templomhoz, mely szintén a Világörökség része, melynek érdekessége, hogy kb. 50 m-re építették a parttól egy szikla tetejére az óceánban. Ebéd egy helyi étteremben, majd továbbutazás Kuta-ra.

6-7. nap: Szabadprogram, pihenés, strandolás a szállodánál. Szállás Kuta-n.

8. nap: Délelőtt szabadprogram, transzfer a repülőtérre a menetrend függvényében.

SZÁLLÁS: 4 csillagos hotelekben (helyi besorolás).
ELLÁTÁS: Reggeli, 2 alkalommal ebéd egy helyi étteremben.
IDEGENVEZETÉS: helyi angol nyelvű idegenvezetés. 

Az ár nem tartalmazza a repülőjegyet, mely foglalható budapesti vagy bécsi indulással is.

Délkelet-Ázsia legnagyobb szigetvilága Indonézia, melyet a térképen a Maláj-félsziget és Ausztrália között találunk. A Föld egyik legrégebben lakott területe. Indonéziát gyakran nevezik „tűzgyűrűnek”, mely 400-nál is több tűzhányójára utal, közülük sok napjainkban is aktív. A szárazföldön trópusi erdőkkel borított hegyláncok és síkságok váltakoznak. A 13.677 szigetből mintegy 3000 lakott. Legismertebb többek között Jáva, Borneó, Szumátra stb. A szigetek 4 csoportba tartoznak, közülük a Kis-Szundák szigetcsoport egyik gyöngyszeme Bali, melyet az „istenek szigetének” is mondanak.

Időjárás: a szigetvilág az Egyenlítő mentén helyezkedik el, így a nappalok és éjszakák hossza közel azonos, a trópusi éghajlat jellemző rá. Bali (és egész Indonézia) időjárását két időszakra oszthatjuk, száraz és esős. Májustól szeptemberig tart a száraz időszak és októbertől áprilisig az esős. Az átlaghőmérséklet egész évben 30°C körül van (kivéve hegyvidéki részek, ott hűvösebb), az esős időszakban magasabb páratartalommal.
Szálláshely elfoglalása: A nemzetközi előírásoknak megfelelően a megérkezés napján 14:00 órától foglalhatók el a szobák. Elutazáskor 11:00-kor kell azokat elhagyni. Egyes szállodákban lehetőség van korai bejelentkezésre, ill. késői kijelentkezésre. Erről bővebben irodánkban tájékozódhat.
Valuta, pénzváltás: az indonéz rúpia (IDR), dollárért vagy euroért váltható. A nagyobb üdülőtelepeken, hotelkomplexumokban, turistás helyeken van több legális pénzváltó hely. Bankautomaták is vannak. A szigeten belüli túrákra viszont jobb felkészülni elég helyi pénzzel, mert vidéken nincs lehetőség pénzt váltani, csak Ubudban és még egy-két helyen.
Nyelv: bahasa indonesia, de széles körben beszélik az angolt.
Hálózati feszültség: 220 V, az európai normáknak megfelelő.
Telefonálás: A mobilok működnek, érdemes a szolgáltatótól érdeklődni utazás előtt. A szállodákból is lehet telefonálni, de drága.
Egészségügyi tanácsok: Az általános higiénés szabályok betartása mellett ritkán fordul elő megbetegedés. Elővigyázatosságból azonban érdemes készülni emésztőrendszeri problémák kezelésére. Védőoltás nem kötelező. A Nemzetközi Oltóközpontban (1134 Budapest, Váci út 70., Tel.: +36 1 787 8770) érdeklődni lehet az általánosan ajánlott Hepatitis A, B; tífusz, tetanusz oltások szükségességéről. Napégés elleni védelemre nagyon komoly gondot kell fordítani!
Öltözködés: lenge nyári öltözet, a templomokban azonban dekoltázst, vállat és térdet takaró ruházat, szarong viselése kötelező. Az északibb, hegyvidéki részeken a hőmérséklet alacsonyabb ide vékonyabb pulóvert, hosszú nadrágot nem árt magunkkal vinnünk. Az esős időszakban esőkabát, esernyő, de trópusi zápor és zivatar bármikor előfordulhat, így a száraz időszakban is.
Ételek, italok: Az országban a helyi ételek mellett, számos nemzetközi konyha remekeit is megtaláljuk. Az indonéz konyhára nagy hatással volt az indiai és kínai konyha, így a helyi ételek erősen fűszeresek. A vegetáriánusoknak rendkívül gazdag választék áll rendelkezésre. A zamatos, különleges trópusi gyümölcsöket érdemes végigkóstolni. Palackozott ivóvíz fogyasztását javasoljuk, ami bárhol beszerezhető. Jég fogyasztását nem javasoljuk.
Biztonság: A közbiztonság jó, azonban értékeikre természetesen ügyeljenek (szobaszéf, szállodaszéf használata).
Vásárlás: a legszebb szobrokat, ezüstékszereket, festményeket nagyobb galériákban gyűjtik össze. Az árak ezeken a helyeken nem a legolcsóbbak, ám itt biztosak lehetünk a minőségben. Az Ubud melletti kézműves falvak mestereinél is biztonságosan vásárolhatunk. Az alku elvárt.
Vízum, beutazási szabályok: 2015. júliusától magyar állampolgároknak nem kell vízum, a belépéshez min. 6 hónapig érvényes útlevél szükséges.
Időeltolódás: nyáron +6 óra, télen +7 óra.
Strandolás: az esős időszakban a hullámzás esős és veszélyes lehet, ilyenkor a szállodák medencéit lehet használni strandolásra. A parton zászlókkal jelzik, hogy be lehet-e menni az óceánba. Ezen kívül az ár-apály jelenség is korlátolja a fürdési lehetőséget, apály idején a tenger erősen visszahúzódik, így előfordulhat, hogy nem alkalmas a strandolásra.
Vallás: Indonézia többségében iszlám, de ez alól kivételt képez Bali, itt a lakosság többsége hindu. Mindennaposak a vallásos és egyéb jellegű ünnepi szertartások. Balit az ezer templom és az istenek szigetének is nevezik. Mindenütt, az utak mentén, a tengerparton, a hegycsúcsokon, sőt, még a rizsföldeken is templomok, oltárok, áldozati tárgyak állnak.

Indonézia az Egyenlítő mentén helyezkedik el, így a nappalok és éjszakák hossza közel azonos, a trópusi éghajlat jellemző rá. Bali (és egész Indonézia) időjárását két időszakra oszthatjuk, száraz és esős. Májustól szeptemberig tart a száraz időszak és októbertől áprilisig az esős. Az átlaghőmérséklet egész évben 30 °C körül van (kivéve hegyvidéki részek, ott hűvösebb), az esős időszakban magasabb páratartalommal.

Árkalkuláció